BYLINNÉ POLŠTÁŘKY (nahřívací pohankové polštářky)

Ručně, z nejjemnějších hedvábných látek vyráběné polštářky plněné směsí pohankových slupek a sušených léčivých bylin*

 

V průběhu života prochází žena různými fázemi, během nichž se její tělo společně s vědomím proměňuje. Dědictvím patriarchátu jsou tyto fáze často tabuizovány a zatíženy hlubokými zraněními. Využijme léčivého potenciálu bylin, s jemností dotkněme se nyní svých stínů a zranění. Přiveďme zpět k životu svou vnitřní ženskou sílu, energii potřebnou k hojení, léčení a následnému žití dle autentických potřeb těla, srdce i, zkušenostmi a zráním sjednocené, duše.

 

 

NABÍDKA NAHŘÍVACÍCH BYLINNÝCH POLŠTÁŘKŮ

 

Hojivý bylinný polštářek

Polštářek k uvolnění , tišení a hojení fyzické, emocionální, mentální, duševní i duchovní bolesti, zvědomování jejího nevědomého obsahu, proměně na hluboké vnitřní úrovni  a následnému klidnému, tichému spočinutí, autentickému, v síle i zranitelnosti žitému konání a bytí.

 

V přírodní kráse lze spatřit naši přirozenou krásu
Zachytit osobitou vůni a zároveň pocítit sounáležitost k celku

Vůně mateřídoušky v nás toto jedinečné, křehké pouto, spojení se sebou samým, probouzí a upevňuje. S jemností vede nás skrze vlastní stíny, uvolňuje a hojí stará zranění a staré rány, pečuje o nás, vyživuje a proměňuje na fyzické, emocionální, mentální, duševní i duchovní úrovni, a tím nám pomáhá dojít stavu hlubokého vnitřního klidu, vnitřní čistoty a naplnění.

Pohankové slupky jsou velmi jemné na dotek. Při pohybu vydávají tichý, šelestivý zvuk, blahodárně působící na naše smysly.

 

Použití a péče o polštářek: polštářek jemně promněte mezi prsty a přiložte na oblast podbřišku, nebo, zcela intuitivně, na místo, které si jeho přiložení vyžádá. Polštářek přikládejte a nechte přiložený tak často a dlouho, jak cítíte, že potřebujete. Nahřátím polštářku (venku na slunci, na kachlových kamnech a jiném, nehořlavém (!) zdroji tepla) se jeho působení zesiluje. Za příznivého počasí je dobré nechat čas od času polštářek venku vyvětrat. Polštářek se NEDOPORUČUJE PRÁT! V případě nutnosti je možné polštářek velice jemně (!) otřít vlhkým hadříkem a pečlivě usušit. S používáním polštářku je vhodné pít dostatečné množství čisté vody.

UPOZORNĚNÍ! Polštářek nepoužívejte při alergii na některou složku výrobku (hedvábí, pohankové slupky, mateřídouška)! Zodpovědnost za používání bylinného polštářku je pouze na vás! Mějte prosím stále na paměti úctu a pokoru ke svému tělu a k energetickému potenciálu bylin. Méně je mnohdy více!

Průměr polštářku: cca 13 cm

Cena: 690 Kč (26,8 EUR)/ks + poštovné**

Barevné varianty:

Hojivý bylinný polštářek

Polštářek ze saténu v barvě slonové kosti (spodní látka) a tylu v barvě vintage (svrchní látka) plněný směsí pohankových slupek a sušené mateřídoušky*
*Satén: měkká, elegantní látka s hebkým, jemně lesklým povrchem. Byliny:  z domácího sadu i okolních divokých luk. Ručně sbírané, doma pečlivě sušené a dále zpracovávané!

 

Hojivý bylinný polštářek

Polštářek z bílého saténu (spodní látka) a růžového šifonu (svrchní látka) plněný směsí pohankových slupek a sušené mateřídoušky*
*Satén: měkká, elegantní látka s hebkým, jemně lesklým povrchem. Šifon:  elegantní, průsvitná, velice jemná a lehká látka. Byliny:  z domácího sadu i okolních divokých luk. Ručně sbírané, doma pečlivě sušené a dále zpracovávané!

 

 

Menstruační bylinný polštářek

Menstruační polštářky probouzejí a vyjadřují energii menstruační fáze ženského cyklu a zároveň podtrhují potřebu žen začít si uvědomovat svou přirozenost

 

Využití polštářku: přijetí, uctění a oslava menarche (první menstruace); umocnění procesu regenerace a očisty v období menstruace; zmírnění premenstruačního syndromu, předmenstruačních a menstruačních bolestí a zpracování problematického vztahu k vlastní menstruaci

Současná společnost ztratila mnohé z dávných moudrostí. Pryč jsou doby, kdy bylo ženství a veškeré jeho projevy v úctě. Doby, kdy se ctila tajemná ženská moudrost plynoucí z přirozeného propojení ženy s přírodou prostřednictvím menstruačního cyklu. Doby uctívání první menstruace a chápání menstruačního krvácení jako období klidu, regenerace a očisty.
V současné společnosti je chápání menstruace, její hlubší význam a symbolika, součástí života pouze menšinové skupiny žen. Převažující většina žen (podle výzkumů 40-80% (!) žen) menstruaci spojuje s bolestí, s omezením a nepříjemnými pocity, s výrazy jako „špinění“, „nevolnost“, „krámy“ apod. Patriarchální společnost ženy v tomto směru jen podporuje (hormonální antikoncepce slibující bezbolestnou a pravidelnou menstruaci, reklamy na sterilní vložky a tampóny a s nimi vyzdvihované pocit čistoty, kontroly, jistoty, bezpečí, svobody a nezávislosti…).
Je to však právě potlačování a ignorování části svého ženství v sobě a přizpůsobení se tlaku společnosti, co vede k emočním výkyvům, k premenstruačnímu syndromu a bolestivé menstruaci. Snad tímto tělo dává ženě najevo, aby si uvědomila ústřední téma svého života a aby je brala vážně.
Kdyby se ženy znovu naladily na přirozené rytmy svého těla, kdyby si těsně před oněmi dny a během nich vyhradily určitý prostor pro oddechový čas, pro regeneraci a očistu, měly by tyto dny menší negativní náboj a ženství jako takovému by se v životě ženy dostalo patřičného prostoru.
Kéž by menstruační polštářky svou symbolikou a silou za symboly ukrytou pomohly ženám začít menstruaci chápat jinak a zjistit, co pro ně osobně znamená bez ohledu na názor jiného člověka nebo skupiny, a naplnily tak své poslání.

 

Použití a péče o polštářek:

Pohankové slupky jsou velmi jemné na dotek. Při pohybu vydávají tichý, šelestivý zvuk, blahodárně působící na naše smysly.

Mateřídouška je jemná a zároveň mocná, divoká bylina se silnými ochrannými, očistnými a hojivými účinky. Přináší nám odvahu, sílu, zakořeněnost, moudrost, ozdravení, tvořivost, houževnatost, nezničitelnost, nezadržitelný růst a ochranu.

 

Při příležitosti menarche podporuje polštářek (intuitivně přikládaný na různá místa proměňujícího se ženského těla) skrze tuto bylinu iniciaci, fyzickou, emocionální, mentální a duševní transformaci dívky v ženu a pomáhá prohloubit a integrovat tuto zkušenost.

Menstruujícím ženám pomáhá polštářek přikládáním na oblast podbřišku ke spojení se svou silou, s posvátnou životní energií.

V případě premenstruačního syndromu, předmenstruačních a menstruačních bolestí vede polštářek (přikládaný na místa bolesti nebo, zcela intuitivně, na místo těla, které si jeho přiložení vyžádá) k novému pohledu na menstruaci a celý menstruační cyklus a tím i k vlastní úlevě od bolesti. Učí nás přijmout nový pohled na výzvy v našem životě, s odvahou vstoupit do neznámých končin, vzdát se své omezené perspektivy, opustit své pohodlí a zažité vzorce myšlení, které nefungují. Mentální a emocionální proměna je pro náš růst a poučení nezbytná. Nejsme důležitější, ani méně důležití než jiní lidé či bytosti. Vše je propojené a my jsme toho součástí. Skrze svá těla vibrujeme a rezonujeme s přirozenými rytmy Země. S Životem, Smrtí i Znovuzrozením.

Nahřátím polštářku (venku na slunci, na kachlových kamnech a jiném, nehořlavém (!) zdroji tepla) se jeho působení zesiluje. Za příznivého počasí je dobré nechat čas od času polštářek venku vyvětrat. Polštářek se NEDOPORUČUJE PRÁT! V případě nutnosti je možné polštářek velice jemně (!) otřít vlhkým hadříkem a pečlivě usušit. S používáním polštářku je vhodné pít dostatečné množství čisté vody.

UPOZORNĚNÍ! Polštářek nepoužívejte při alergii na některou složku výrobku (hedvábí, pohankové slupky, mateřídouška)! Zodpovědnost za používání bylinného polštářku je pouze na vás! Mějte prosím stále na paměti úctu a pokoru ke svému tělu a k energetickému potenciálu bylin. Méně je mnohdy více!

 

Průměr polštářku: cca 13 cm

Cena: 690 Kč (26,8 EUR)/ks + poštovné**

 

Barevné varianty:

 Menstruační bylinný polštářek

Z brokátu šitý polštářek plněný směsí pohankových slupek a sušené mateřídoušky*
* Brokát: vysoce kvalitní brokát z nejjemnějších nití. Byliny: z domácího sadu i okolních divokých luk. Ručně sbírané, doma pečlivě sušené a dále zpracovávané!

 

Menstruační bylinný polštářek

Z brokátu šitý polštářek plněný směsí pohankových slupek a sušené mateřídoušky*
* Brokát: vysoce kvalitní brokát z nejjemnějších nití. Byliny: z domácího sadu i okolních divokých luk. Ručně sbírané, doma pečlivě sušené a dále zpracovávané!

 

 

AGRESE. Namířená dovnitř i ven

SMÍŘENÍ

 

Bylinný polštářek Bylinný polštářek Bylinný polštářek Bylinný polštářek

 

Násilí. Znásilňování ze strany mužů i žen
Ponižování (se) a přehlížení (se)
Zatížení hanbou, pošpiněním, hysterií, vinou

Témata odehrávající se v síle i jemnosti

Spatření a prosté přitakání
Propuštění rolí
Opuštění (se) či přiblížení (se)
Sounáležitost zároveň s vědomím odlišnosti
Smíření

 

Z hedvábného brokátu šitý polštářek plněný směsí pohankových slupek a sušené mateřídoušky*

Skrze sílu bylin a skrytých symbolů oslovuje a jemně otevírá uvedená témata, napomáhá bouří pocitů a emocí procházet k vědomému žití a skrze tyto zkušenosti dojít vědomí vlastní síly, klidu, sounáležitosti, smíření.

 

Použití a péče o polštářek:

Polštářek jemně promněte mezi prsty a přiložte na oblast podbřišku, nebo, zcela intuitivně, na místo, které si jeho přiložení vyžádá. Polštářek přikládejte a nechte přiložený tak často a dlouho, jak cítíte, že potřebujete.

Nahřátím polštářku (venku na slunci, na kachlových kamnech a jiném, nehořlavém (!) zdroji tepla) se jeho působení zesiluje.

Za příznivého počasí je dobré nechat čas od času polštářek venku vyvětrat.

Polštářek se NEDOPORUČUJE PRÁT! V případě nutnosti je možné polštářek velice jemně (!) otřít vlhkým hadříkem a pečlivě usušit. S používáním polštářku je vhodné pít dostatečné množství čisté vody.

UPOZORNĚNÍ! Polštářek nepoužívejte při alergii na některou složku výrobku (hedvábí, pohankové slupky, mateřídouška)! Zodpovědnost za používání bylinného polštářku je pouze na vás! Mějte prosím stále na paměti úctu a pokoru ke svému tělu a k energetickému potenciálu bylin. Méně je mnohdy více!

 

Průměr polštářku: cca 13 cm

Cena: 690 Kč (26,8 EUR)/ks + poštovné**

* Brokát: vysoce kvalitní brokát z nejjemnějších nití. Byliny: z domácího sadu i okolních divokých luk. Ručně sbírané, doma pečlivě sušené a dále zpracovávané!

 

 

Hedvábný polštářek pro miminka a malá dítka

 

Pohankový polštářek pro miminka

Pro zklidnění bolavého bříška

Pro klidný, tichý dětský spánek

 

Malá velká trápení
Něžná, laskavá náruč
Obraz nesoucí poznání
Rozprostírající se klid

 

Z brokátu šitý polštářek plněný směsí pohankových slupek a sušené mateřídoušky*

Mateřídouška je jemná bylina se silnými ochrannými, očistnými a hojivými účinky. Pomáhá vytvořit prostor pro klidný, tichý dětský spánek, s jemností pečuje o dětská zranění. Dospělým pomáhá nahlédnout a přitakat pravdivému obrazu situace, přijmout ji, zpracovat a přeměnit do další podoby.

Pohankové slupky jsou velmi jemné na dotek. Při pohybu vydávají tichý, šelestivý zvuk, blahodárně působící na přetížené smysly dítěte.

 

Využití polštářku: potíže s prdíky, bolavá kojenecká a dětská bříška, zažívací a trávicí potíže (zácpa, průjem, nevolnost, zvracení), neklidný spánek, noční pláč, noční děsy

Použití a péče o polštářek: Polštářek jemně promněte mezi prsty a přiložte dítěti na oblast podbřišku, nebo, zcela intuitivně, na místo, které si (prostřednictvím Vás nebo přímo Vaším dítětem) jeho přiložení vyžádá. Polštářek přikládejte a nechte přiložený tak často a dlouho, jak Vy nebo Vaše dítě cítíte, že právě potřebujete. V noci nechávejte polštářek v blízkosti dítěte. Nahřátím polštářku (venku na slunci, na kachlových kamnech a jiném, nehořlavém (!) zdroji tepla) se jeho působení zesiluje. Za příznivého počasí je dobré nechat čas od času polštářek venku vyvětrat. Polštářek se NEDOPORUČUJE PRÁT! V případě nutnosti je možné polštářek velice jemně (!) otřít vlhkým hadříkem a pečlivě usušit. S používáním polštářku podávejte dítěti během dne k pití dostatek čisté vody.

 UPOZORNĚNÍ! Polštářek nepoužívejte při alergii na některou složku výrobku (hedvábí, pohankové slupky, mateřídouška)! Zodpovědnost za používání bylinného polštářku je pouze na Vás! Mějte prosím stále na paměti úctu a pokoru k energetickému potenciálu bylin i k tělu Vašeho dítěte. Méně je mnohdy více!

* Brokát: vysoce kvalitní brokát z nejjemnějších nití. Byliny: z domácího sadu i okolních divokých luk. Ručně sbírané, doma pečlivě sušené a dále zpracovávané!

 

Průměr polštářku: cca 9 cm

Cena: 309 Kč (12 EUR)/ks + poštovné**

 

 

 

OBJEDNÁVKA BYLINNÉHO POLŠTÁŘKU

Osloví-li Vás některý z polštářků a budete si ho chtít objednat, prosím kontaktujte mě, ráda Vám sdělím podrobnosti k jeho dostupnosti, ke způsobu a době dodání a k platbě (tel.: 602 331 412, martinataislova@gmail.com). Platbu lze provést v korunách i eurech. Objednávkou souhlasíte s Obchodními podmínkami.

** poštovné
Česká republika: 59 Kč, Slovensko: 100 Kč/3,9 EUR
Platba předem převodem na účet
Osobní odběr na kontaktní adrese je možný pouze při platbě předem na účet a na základě předchozí domluvy